Radyo Adresleri

Oyun yazılımlarındaki radyo alanında Radyo Yayını yapabilmek için Müzik Yapımcı Derneklerine üye olunması zorunludur. Oyun yazılımlarındaki radyo alanlarında yer almak için ilk olarak yapılması gereken MESAM ve MSG derneğinin web radyolarından sorumlu yetkilisi ile iletişime geçerek web radyosu lisansı alınmasıdır. Bu dernekler ile interaktif@mesam.org.tr ve interaktif@msg.org.tr mail adresleri üzerinden irtibata geçerek yıllık lisans anlaşması yapabilirsiniz. Belirlenen lisans ücretleri 2018 yılı için Aylık iki meslek birliği adına toplam 200 TL+ KDV, yıllık 2.400 TL+KDV’dir. Bu ücretin ilgili müzik yapım derneklerine ödenerek lisans sözleşmesi yapılması gerekmektedir. İlgili dernekten tarafımıza lisans alındığını ve yayın yapmasında sakınca olmadığını bildirir mail gelince ilgili radyo kanalına yayıncı bilgilerini doldurması için form gönderilecek, ardından yayına alınacaktır.
Yukarıdaki listeye sadece çaldığı parçaların telif ücretini müzik yapımcı derneklerine ödeyen web radyoları eklenmektedir.
Web radyosu lisansı almak için Mesam ve MSG derneği ile iletişime geçebilirsiniz.
Dernek sizinle sözleşme hazırlayıp telif ücreti için ödeme planı çıkardıktan sonra bize yayını uygundur diye bilgi verecektir.
Yayın iznini aldıktan sonra admin@hakkarim.net adresine mail göndererek radyo başvurunuzu yapabilirsiniz.
Yayın onayı geldikten sonra göndereceğimiz formu doldurup salonlarımızda yayına başlayabilirsiniz.
Hali hazırda yerel veya ulusal bir yayınınız varsa ve zaten müzik yapımcı derneklerine üyeyseniz Mesam ve Msg'ye başvurarak hakkarim.net altında yayın yapmak için izin almanız gerekir. Mesam ve Msg onay verdikten sonra yayınınız aktif hale getirilecektir.