Radyo Adresleri

Oyun yazılımlarındaki radyo alanında Radyo Yayını yapabilmek için Müzik Yapımcı Derneklerine üye olunması zorunludur. Oyun yazılımlarındaki radyo alanlarında yer almak için ilk olarak yapılması gereken Mesam derneğinin web radyolarından sorumlu yetkilisi ile iletişime geçerek web radyosu lisansı alınmasıdır. İlgili dernekten tarafımıza lisans alındığını ve yayın yapmasında sakınca olmadığını bildirir mail gelince ilgili radyo kanalına yayıncı bilgilerini doldurması için form gönderilecek, ardından yayına alınacaktır.
Yukarıdaki listeye sadece çaldığı parçaların telif ücretini müzik yapımcı derneklerine ödeyen web radyoları eklenmektedir.
Web radyosu lisansı almak için Mesam derneği ile iletişime geçebilirsiniz.
Dernek sizinle sözleşme hazırlayıp telif ücreti için ödeme planı çıkardıktan sonra bize yayını uygundur diye bilgi verecektir.
Yayın iznini aldıktan sonra admin@hakkarim.net adresine mail göndererek radyo başvurunuzu yapabilirsiniz.
Yayın onayı geldikten sonra göndereceğimiz formu doldurup salonlarımızda yayına başlayabilirsiniz.
Hali hazırda yerel veya ulusal bir yayınınız varsa ve zaten müzik yapımcı derneklerine üyeyseniz Mesam'a başvurarak hakkarim.net altında yayın yapmak için izin almanız gerekir. Mesam onay verdikten sonra yayınınız aktif hale getirilecektir.